İnönü Mahallesi, Mandıra Caddesi 364 sokak Esenyurt/İSTANBUL
trende

Pendik inşaat kalıp ustası

Pendik inşaat kalıp ustası

Pendik inşaat kalıp ustası

Pendik inşaat kalıp ustası Baba mesleği olarak başladığı inşaat sektöründe geçmişi 23 yıl gibi uzun süreli bir deneyim içermektedir. Tecrübemiz ile sektörde büyük projelere de bulunan Pendik inşaat kalıp ustası alanında hizmet vermektdir . Bu süreç içinde yüzlerce inşaat ve çatı işine imza attık. özellikle Evlerinizi ve işyerlerinizi daha konforlu hale getirdik.

Birçok inşaat kalıp sistemi mevcuttur. Bunların her birisi ayrı ustaya ve malzemeye ihtiyaç duymaktadır. Bu işlerin her biriyle uğraşmak fazla zaman kaybına ayrıca ekonomik açıdan maliyetin yükselmesine sebep olmaktadır.

Pendik inşaat kalıp ustası sizleri bir sürü durumdan kurtarmak, inşaat kalıp sistemleri üzerinde belirtilen işçilik yada malzemeleri ilişkin daha verimli, az maliyetli çözüm getiren alternatifler sunmaktadır

Pendik inşaat kalıp ustası olarak tecrübeli ekiplerimizle Fabrika, Bina, Apartman, Ev, Okul, Hastane, Villa, Ofis, Daire, Yazlık, gibi alanlara inşaat kalıp işlerinizi yaptırmak istiyorsanız Pendik inşaat kalıp ustası nı arayın ☎️ 0532 609 24 07

Pendik inşaat kalıp ustası

Pendik inşaat kalıp ustası

İnşaat kalıp bizim işimiz

İnşaat kalıp işlerinizin yapılacak alanlarda; Özel tasarımlarda sistemin düzgün belirlenmesi, çalışabilmesi çevreye zarar vermeden nasıl yapılması gerektiği konusunda, diğer bir çok kriteri değerlendirmek üzere uzman ekibimizden KEŞİF ustası talep edebilirsiniz.

İnşaat kalıp işlerinizin fiyatının keşiften sonra belirlenmesi sağlıklı olacaktır.

Pendik inşaat kalıp ustası olarak müşterilerimiz ile aramızda sağlam güven ilişkileri oluşturuyoruz. çünkü  İşimizle ilgili tüm detayları en ince ayrıntısına kadar hesaplıyor,müşterilerimize her türlü kolaylığı sağlıyoruz. İşin her aşamasında paydaşlarımız ile fikir alışverişinde bulunuyoruz,

Pendik inşaat kalıp ustasıolarak kalite yönetim sistemlerine uygun olarak hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet vermeyi vazgeçilmez bir ilke kabul ediyoruz.

bu nedenle İş ve işçi güvenliği ile müşteri memnuniyeti Pendik inşaat kalıp ustası için olmazsa olmaz bir kriter, dürüstlük ve güvenilirlik ise vazgeçemeyeceğimiz erdemlerimizdendir. Dolayısıyla müşterilerimiz ile bu ilkeler ışığında sağlam iş bağlantıları kuruyoruz.bu yüzden

Temel amacımız, ilerleyen yıllarda sektöründe Türkiye’nin en güvenilir firması olmaktır. Pendik inşaat kalıp ustası olarak sorumlu teknik ekipler ve insan kaynakları yönetimimiz ile sorunsuz hizmet birinci önceliğimiz. sonuçta paydaşlarımıza hızlı ve güvenilir hizmetler verirken en yeni teknolojileri de takip ediyoruz.çünkü

Biliyoruz ki; kendini yenilemeyen markalar zamanla biter ve ölür. Pendik  inşaat kalıp ustası olarak erdemlerimizi unutmadan gelişmeler karşısında sürekli kendimizi yenileyerek sektörde kalıcı olmanın altyapısını hazırlıyoruz.

Kalıp Nasıl Çakılır

Kalıbın çakılabilmesi için ilk olarak binanın köşe noktalarının tespit edilmesi gerekir. Ardından aksların oturtulması gerekir. Aks iplerinin çekilmesinin ardından kolonların aks beş-onları çakılır.

Betonarme ve karkas işleri inşaat ve yapıların en zor işlerinden biridir. Belki de en zor işi denilebilir. Bu aşamada kalıp ustası, kalıp işçileri, demir ustaları ve demir işçileri yoğun bir çalışma yürüterek kalıp ve demiri hazırlar. Yapı denetim firması tarafından son kontroller yapıldıktan sonra beton dökülecek alan için beton siparişi verilir. Bu yüzden yurtiçi ve yurtdışı iş yapan inşaat firmaları çok sayıda demirci, betonarme demircisi, kalıp işçisi ve kalıp ustası gibi işçi alımı yapmaktadır.

Pendik inşaat kalıp ustası

İnşaatlarda kalıp çeşitleri genellikle kullanıldıkları malzeme çeşidine göre sınıflandırılır. Buna göre kalıplar genellikle ahşap, metal ve plastik kalıp olarak üçe ayrılır. Tüm kalıplar kalıp ustası ve kalıp işçisi tarafından yapılır. Bu kalıp türleri tek başlarına kullanıldıkları gibi birlikte de kullanılabilmektedir. Ayrıca kalıplar teknik ve yöntemlerine göre de sınıflandırılır.

Buna göre: Klasik kalıp, çelik pano ve modüler sistem kalıp, tırmanır sistem kalıp, kayar sistem kalıp, tünel sistemi kalıp ve kalıpsız sistemler vardır. Tüm bu sistemleri yapımı ve üretiminde kalıp ustası, demirci, betonarme demircisi, kalıp montajcısı ve kalıp işçisi çalışır.
Klasik kalıp: Genelde klasik binalarda yüzeyler ahşap kereste ve bu keresteyi taşıyan metal borular ile yapılır. Bu kalıp türünde plywood kullanımı oldukça yaygındır.

Plywoodlar hem işin hızlandırılmasında hem de kalıbın düz çıkmasında oldukça önemlidir. Elbette kullanılan plywood ne kadar yeni ise kalıp da o kadar düzgün olur. Günümüzde mahalle arasında yapılan birçok inşaat bu sisteme göre yapılmaktadır.
Çelik pano ve modüler sistem kalıp: Genelde yüksek katlı olmayan inşaatlarda kullanılan kalıp türüdür. Modüler olduğundan defalarca kullanılabilir. Bu kalıp sistemi hafif ve kurulumu kolay olduğundan kalıp ustası ve kalıp işçisi için kolay bir sistemdir.

Pendik inşaat kalıp ustası

Tırmanır sistem kalıplar: Perde kalıplarında kullanılan kalıp türüdür. Genelde kule tipi dikey yükselen inşaat türlerinde kullanılır. Konsollardan oluşur. Genellikle köprüler, barajlar, yüksek istinat duvarlarında kullanılır.

Kayar sistem kalıplar: Betonarme perdeli yüksek yapılardan kullanılan kalıp türüdür. Yüksek yapıların kısa zamanda ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan, kesintisiz beton dökümünü gerektiren, 24 saatlik çalışmaların planlandığı ve organize edildiği bir kalıp sistemidir.

Tünel kalıp sistemi: Genellikle büyük ölçekli ve devamlı yapılacak inşaat işlerinde kullanılan kalıp sistemidir. Bu sistemin en büyük avantajı perde ve döşeme betonunun birlikte dökülmesine olanak vermesidir. Bu inşaatın yapım aşamasında hız açısında oldukça önemli bir noktadır. Tünel kalıp sistemlerinin maliyeti oldukça yüksektir. Bu yüzden genellikle büyük inşaat işlerinde kullanılmaları daha uygundur. Maliyetine rağmen birçok avantajı vardır. Örneğin klasik kalıp sistemine göre %75 daha hızlıdır. Otopark ve bodrum katlarda sıva gerektirmez ve dolayısıyla maliyet avantajı sağlar. Depreme karşı diğer kalıp türlerinden daha sağlıklı ve diğer kalıp türlerine göre daha güvenlidir.

Kalıpsız sitem: Asmolen döşeme yapımında kullanılır. Asmolen döşeme sistemi Türkiye’de en çok kullanılan sistemdir. Bunun nedeni çeşitli avantajları olmasıdır.
Kalıp ve betonarme işleri inşaat işleri önemli bir yer tutar ve bunların yapımında betonarme ustası, betonarme demircisi, kalıp ustası, kalıp işçisi gibi elemanlar çalışır ve bu tür işçilerin alımını yapan ve işçi arayan inşaat şirketleri oldukça fazladır.

Pendik inşaat kalıp ustası

Pendik inşaat kalıp ustası

Pendik kalıp ustası  görevleri

Pendik inşaat kalıp ustası  görevleri nedir derseniz ilk olarak

Yapının planını, proje ve diğer şartnamelerini inceleler,

bununla birlikte İp iskelesini ve aksları kurar,

başka bir deyişle Levhaların gerekli hesaplamaları yapar,

Hazırladığı kalıbı, uygulanacak binanın projesine uygun yerlere yerleştirir , Betonu hazırlamış olduğu kalıba döker,

aynı zamanda Betonun kurumasının ardından kalıbı sökmek ve kalıba yapışan betonları temizler,

özellikle Avadanlık ekipmanlarının, çalışma tezgâhlarının, donatıların bakım ve tamirini yapar,

kısacası  Pendik inşaat kalıp ustası İhtiyacınız Olduğunda 0 532 609 24 07 numarasından Pendik inşaat kalıp ustası nı gunun her saati  ulaşabilir bilgi ve fiyat alabılırsınız

İnşaatta Kalıp Nedir ,Betonun mimari ve statik açıdan gerekli formu almasını sağlayan

ve beton yeterli dayanım kazanıncaya kadar onu taşıyan yardımcı yapı elemanlarına kalıp denir.

Kalıp temiz, ölçülere uygun ve sızdırmaz olmalıdır,

Az parça ile kurulabilmelidir (hareketli parça sayısı az olmalıdır),

Kalıp elemanlarını birleştiren bağlantı elemanlarının kullanılışı kolay olmalıdır,

Beton ağırlığından ve beton dökümünden dolayı ortaya çıkan yükleri şartnamelerin öngördüğü güvenlikle taşımalıdır,

Bir inşaatın en temel elemanlarından birisidir.

Pendik inşaat kalıp ustası

Pendik inşaat kalıp ustasıİnşaat Kalıp Nedir

Gerekli durumlarda çalışma ve iletim döşemesi gibi de kullanılmak, şeklinde özetlenebilir. Beton sektöründeki gelişmeler sonucunda yapı malzemeleri daha dikkatli ve detaylı yapılabilmektedir. Bu durumda da işlenmiş betonda kalıp maliyetlerinin payı artmaktadır. Kalıp maliyetlerinde de işçilik payı, kalıp maliyetinin yaklaşık üç katı kadar artmaktadır. Demir ve Beton maliyetleri çok farklılaşmadığı için kaba inşaat maliyetlerindeki bir ekonomide, kalıp maliyetlerinin azaltılması en doğru hareket ile mümkün olabilecektir. Bu sebeplerle kalıplanacak malzemenin boyutlarına göre şantiyede kalıp kalaslar, tahtaları, çiviler, dikmeler ve bağlantı malzemeleri ile husul edilen ve kalıp alındıktan sonra çıkartılan normal kalıplama yerini yeni ve rasyonel kalıp sistemlerine bırakmaktadır.

İnşaat kalıbı, beton dökümü sırasında betonun statik ve mimari açıdan şekil almasını sağlayan yapı elemanıdır. İnşaatlarda kullanımına en çok özen gösterilmesi elemanlardan birisidir. Kalıplar ne kadar iyi kullanılırsa binanın statik sağlamlığı artar ve yanlış kullanıma bağlı maliyetler azalır. Bu yüzden mühendisler gözetiminde teknik bilgisi olan kişiler tarafından kurulması ve kullanılması gerekir.

Beşon ve onon nedir?

Beş-on ve on-on aslında beşe beş ve ona on kelimelerinin şantiye jargonunda birleşmiş halleridir. Yani kesit ölçüleri 5cm x 10cm olan tahta kalıp parçasına beşon, kesit ölçüleri 10cm x 10cm olan tahta kalıp parçasına onon denir.

Beş-on ingilizcede “two by four” olarak geçer. Çünkü 1 inç 2.54cm’dir ve 5 cm ölçüsü 2 inçe, 10cm ölçüsü de 4 inçe tekabül eder. Bu nedenle yurt dışı şantiyelerinde bu kalıp elemanlarının adlarını “two by four”, “four by four” olarak duyabilirsiniz.
Aks iplerine göre plywood payları da göz önünde bulundurularak aks beşonu çakılır. Ancak bu aks beşonu çakılırken kolonun akstan kaçıklığı varsa buna dikkat edilmelidir. Ardından açmaz beş-onu dediğimiz eleman çakılır. Bu işlemin tamamlanmasının ardından kolon kesiti artık gözünüzde canlanmaya başlayacaktır.

Pendik inşaat kalıp ustası günümüz mevkisine gelmesinde, personelinin tecrübe ve profesyonelliği ile idare kadrosunun geliştirmiş bulunduğu strateji ve organizasyon başarısı etkili olmuştur.

Pendik inşaat kalıp ustası

Perde ve kolon kalıbı nasıl kurulur?

Perde kalıbı ve kolon kalıpları birbirine yakın imalatlar olsa da aralarında bazı farklılıklar vardır. Perdede aks beş-onlarının iç kısmına on-on dikmeler çakılır. Bu nedenle aks beş-onu çakılırken sadece plywood payı değil aynı zamanda 10 cm kalınlığındaki on-onun payı da hesaplanır. (on-on ve beş-onlar hazırlandıktan sonra yerinde ölçü alınmalıdır. Bazen kesim payından ötürü 9,5 cm gibi gelebilmektedirler.) Kolonlarda ise çoğunlukla bu 10×10 dikmelerin kullanılmasına ihtiyaç yoktur.
Perdenin iskelesinin kurulmasının ardından iç cephenin plywood’ları hazırlanır. Şu soru kafanıza takılabilir. Neden perde kalıbının kurulmasına iç cepheden başlanır? Çünkü iç cephe daha dişli olduğu için (kolon dişleri vs.) öncelikle iç cepheden başlamak, ardından demirci ye iş vermek daha sağlıklı bir yöntemdir. Eğer önce dış kalıp çakılsaydı, demircinin işi bittikten sonra iç cephede çalışmak kalıpçı açısından daha zor olacaktı. Ancak tabi ki her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.

Plywood nedir?

Yüksek dayanımlı, hafif, ağaç tabakalardan oluşan, kullanışlı ve ekonomik, film kaplı kalıp malzemesidir. Düzgün yüzeylidir. Geniş alana sahiptir ancak kesilerek istenilen ölçülerde de kullanılabilir.
Defalarca kullanılabilen, yüzeyi kolayca temizlenen, taşıması, montajı ve işçiliği kolay bir malzeme olan plywood; şantiyelerin vazgeçilmez elemanıdır. Kolonlarda, kirişlerde, perdelerde, döşemelerde kullanılmaya müsait olan plywood, sadece bina işlerinde değil; su yapılarında, karayollarındaki beton imalatlarda, sanayi yapılarında, kısacası beton imalatın bulunduğu her yerde kullanılabilir.
Pendik inşaat kalıp ustası

Kiriş kalıbı nasıl kurulur?

Kiriş kalıbı kurarken esas olarak üç ana eleman kullanılır. Kiriş tabanı, kanatlar ve destek elemanları. Kiriş tabanı olarak genelde plywood kullanılmaz. Daha pürüzsüz bir yüzey olduğu için kalıpçılar için iş güvenliği riski oluşturur. Yaygın uygulamada kiriş tabanları için ahşap malzeme, kiriş kanatları için ise plywood malzeme tercih edilir.

Döşeme kalıbı nasıl kurulur?

Döşeme kalıbı da diğer kalıpların mantığına yakın bir mantıkla kurulur. Ana elemanlar; esas kiriş (farklı şehirlerde çok farklı isimleri var), ızgara, kalıp yüzeyi ve destek elemanlarıdır.

Uygulama şekline göre kalıplar: 

Pendik inşaat kalıp ustası

EdoPan Panel Kalıp Sistemleri

Yüksek yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, metro yeraltı istasyonları, endüstriyel yapılar, enerji tesisleri, hastane sağlık tesisleri, istinat duvarları, izolasyon perdeleri, HES projeleri, baraj gövdeleri vb. projelerde kullanılır.

 

Özellikleri

 • Yüksek yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, metro yeraltı istasyonları, endüstriyel yapılar, enerji tesisleri, hastane sağlık tesisleri, istinat duvarları, izolasyon perdeleri, HES projeleri, baraj gövdeleri vb. projelerde kullanılır.
 • Özel formlu profil panelin tekrar ve uzun süreli kullanımına olanak sağlar.
 • Profilin yapısı sayesinde özel kilitler ile istenilen noktadan birbirleri ile bağlanabilirler.
 • Profilin özel formu sayesinde plywood profile tamamen oturur ve bu sayede plywood dış etkenlerden korunur.
 • Şantiyeye kullanıma hazır halde teslim edilir.
 • Panellerin kurulumu ve sökümü oldukça kolaydır.
 • Farklı ebatlardaki paneller birbirlerine istenildiği gibi bağlanabilir.
 • Tırmanma sistemleri, şaft platformları, tekyüzlü kalıplar ile birlikte kullanılabilir.
 • Perde kalıpları için standart paneller ve kolon kalıpları için ayarlı paneller olarak 2 farklı türde imal edilir.
 • Perde kalıplarında İç köşe – dış köşe ve açılı perde imal edebilmek için özel parçaları vardır.
 • 80 kN/m² taze beton basıncına göre dizayn edilmiştir.

Pendik inşaat kalıp ustası

Sac Yüzeyli Dairesel Kolon Kalıpları

Sac Yüzeyli Dairesel Kolon Kalıpları panoları, sac yüzey arkasına çelik konstrüksiyon desteklidir ve iki yarım daireden oluşur. Ayrıca proje yükseklikleri ve çapına göre üretilir. Sac yüzeyli dairesel kolon kalıpları pano kilitleri ve özel bağlantı elemanları ile birleştirilir. Yüksek kolon imalatlarında taze beton basıncına karşı özel kuşaklarla takviye edilir. Piyasada Kolon Kalıbı, Dairesel Kalıp, Sac Yüzeyli Kalıp, Sac Yüzeyli Kolon Kalıp Sistemleri olarak isimlendirilir.

Ebatlarına göre elle taşınarak kolon imalatına olanak verir. Birleştirildiğinde vinçle taşınarak hızlı kolon imalatına olanak verir. Tırmanma konsolları yardımı ile Tırmanır Kalıplar haline getirilir. Şantiyeye geldiği andan itibaren kullanıma hazırdır. 40kN/m²’ye uygun olarak dizayn edilmiştir.

Pendik inşaat kalıp ustası

Özellikleri

 • Konutlar, villalar, yüksek yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, endüstriyel yapılar, arıtma tesisleri, enerji tesisleri, HES projeleri, hastane sağlık tesisleri ile dairesel kenarlı viyadük ve köprü ayakları vb. yol projelerinde kullanılır.
 • Panolar, sac yüzey arkasına çelik konstrüksiyon ile desteklidir.
 • Panolar iki yarım daireden oluşur. Proje yükseklikleri ve çapına göre üretilir.
 • Pano kilitleri ve özel bağlantı elemanları ile birleştirilir.
 • Yüksek kolon imalatlarında taze beton basıncına karşı özel kuşaklarla takviye edilir.
 • Ebatlarına göre elle taşınarak kolon imalatına olanak verir.
 • Birleştirildiğinde vinçle taşınarak hızlı kolon imalatına olanak verir.
 • Tırmanma konsolları yardımı ile Tırmanır Kalıplar haline getirilir.
 • Şantiyeye geldiği andan itibaren kullanıma hazırdır.
 • 40kN/m²’ye uygun olarak dizayn edilmiştir.
 • Pendik inşaat kalıp ustası
 • Pendik inşaat kalıp ustası

Modüler Pano Kalıp Sistemleri

Modüler Pano Kalıp Sistemleri plywood ve sac yüzey arkasına çelik konstrüksiyon desteklidir. Yüzeyine ayar delikli pano şeklinde imal edilirse ayarlı kolon kalıbı olarak kullanılabilir. Yüzeyi ayar deliksiz pano şeklinde imal edilirse düz perde kalıbı olarak kullanılabilir. Pano kilitleri ve özel bağlantı elemanları ile birleştirilir. Perde kalıbı olarak kullanmak için pano kuşakları ve pano kuşak birleştirme elemanları ile kullanılır.

Elle veya birleştirilerek vinç ile taşınabilir. Tırmanma sistemleri ve şaft platformları ile birlikte kullanılabilir. Tırmanma konsolları yardımı ile Tırmanır Kalıplar haline getirilir. Modüler pano kalıpları vinç yardımı ile hızlı imalata olanak verir. Şantiyeye geldiği andan itibaren kullanıma hazırdır. Modüler pano kalıpları 40kN/m²’ye uygun olarak tasarlanmıştır.

Kullanım Alanları

Konutlar, villalar, iş ve alışveriş merkezleri, arıtma tesisleri, hastane sağlık tesisleri ile viyadük, köprü ayakları vb. yol projelerinde ve vinç olmadan elle taşınması gereken projelerde kullanılır.

Tek Yüzlü Perde Kalıp Sistemleri

Tek yüzlü perde kalıpları çelik destek elemanları daha önceden betona gömülen kaybolan tie-rodlara veya sökülebilen konik beton civatalarına bağlanarak zeminden destek alınır. Kalıba gelen taze beton basıncı yük payandaları ile betona gömülen ankrajlara iletilir. Çelik destek elemanları ara mesafeleri beton yüksekliğine ve buna bağlı taze beton basıncına göre belirlenir. Vinç yardımı ile hızlı imalata olanak verir. 50kN/m²’ye uygun olarak dizayn edilmiştir. Piyasada Tek Taraflı Perde Duvar Kalıbı, Tek Yüzlü Kalıp, Perde Kalıbı, Tek Yüz Perde Kalıp Sistemi gibi isimlerde bilinir.

Tek Yüzlü Perde kalıplarının diğer yüzlerine perde panosu konulamayıp, tie-rod ile bağlanamadığı durumlarda kullanılır. Beton yüksekliğine ve kalınlığına göre iki farklı tipte dizayn edilmektedir.

 • tip 1, hmax = 350cm
 • tip 2, hmax = 600cm

 

Özellikleri

 • Yüksek yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, metro yeraltı istasyonları, endüstriyel yapılar, enerji tesisleri, hastane sağlık tesisleri, istinat duvarları, izolasyon perdeleri, HES projeleri, baraj gövdeleri vb. projelerde kullanılır.
 • Perde kalıplarının diğer yüzlerine perde panosu konulamayıp, tie-rod ile bağlanamadığı durumlarda kullanılır.
 • Çelik destek elemanları daha önceden betona gömülüp kaybolan tie-rodlara veya sökülebilen konik beton civatalarına bağlanarak zeminden destek alınır.
 • Kalıba gelen taze beton basıncı yük payandaları ile betona gömülen ankrajlara iletilir.
 • Çelik destek elemanları ara mesafeleri beton yüksekliğine ve buna bağlı taze beton basıncına göre belirlenir.
 • Beton yüksekliğine ve kalınlığına göre iki farklı tipte dizayn edilmektedir.
 • Tip 1, hmax = 350cm.
 • Tip 2, hmax = 600cm.’ dir.
 • Vinç yardımı ile hızlı imalata olanak verir.
 • 50kN/m²’ye uygun olarak dizayn edilmiştir.
 • Pendik inşaat kalıp ustası,

Pendik inşaat kalıp ustası

Ahşap Kirişli Tırmanır Kalıp Sistemleri

Tırmanır Kalıp Sistemleri kolon ve perde kalıpları tırmanma konsolları yardımı ile Tırmanır Kalıplar haline getirilir. Kolon ve perde kalıplarının betonda bırakılan ankrajlar ve konsollar y

ardımı ile tırmandırılması sağlanır. Sistemi konsollar üzerine platform oluşturularak kolon ve perde kalıplarının oturacağı bir platform ile üzerinde çalışacak işçiler için güvenli bir çalışma platformu haline gelir. Konsollar yardımı ile kolon ve perde kalıpları birlikte veya ayrı ayrı taşınabilir. Tırmanır Kalıplar birlikte taşınmak istenir ise dikey kuşaklar ile bunları kolon ve perde kalıplarına bağlayan aksesuarlar kullanılır.

Sistemi konsollara bağlanan alt çalışma platformları ile bir önceki dökümden kalan aksesuarları sökmek ve bu aksesuarların brüt beton yüzeyinde bıraktığı boşlukları tamir etme olanağı sağlar.  Vinçle kullanılır, süratli ve güvenlidir. 50kN/m²’ye uygun olarak dizayn edilmiştir.

Kullanım Alanları

Konutlar, yüksek yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, endüstriyel yapılar, enerji tesisleri, hastane sağlık tesisleri, istinat duvarları, silolar, hes projeleri, baraj gövdeleri, arıtma tesisleri vb. projelerde kullanılır. Yüksek kolon, perde, şaft vb. projelerin imalatında kullanılır.

Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıp: Zaman ve malzeme israfından tasarruf sağlayan bir kalıp sistemidir.

Ahşap Kirişli Kalıp Sistemi vinç ile hızlı taşınarak kolay kalıplanması, çok tekrarlı kullanılması, beton sızdırmazlık özelliği ve şakule alma kolaylığı ile tercih edilir. Bu kalıplar başka projelere kolay adapte edilmesinden dolayı geniş kullanım yelpazesine sahiptir. Ahşap kolon ve Perde kalıpları Tırmanma Sistemleri ve Şaft Platformları ile birlikte kullanılabilir. Plywood arkası H20 ahşap kiriş ve çelik kuşak takviyesi ile oluşturulur, aynı elemanlar kullanılarak ara mesafeleri değiştirilerek farklı ebat ve dayanımlarda panolar oluşturulabilir. Piyasada Ahşap Kirişli Kalıp Sistemi, Ahşap Kolon ve Perde Kalıpları, Ahşap Kolon Kiriş, Ahşap Kolon Kalıpları, Ahşap Perde Kalıpları, Ahşap Kalıp olarak isimlendirilir.

Ahşap Kirişli Dairesel Kalıp: Dairesel kalıplar isminden de anlaşıldığı gibi dairesel yapılarda kullanılırlar.

Malzeme yapısı olarak ahşap kirişli perde kalıpla aynıdır. Güvenli ve geniş bir çalışma alanı sağlar.

Tek Taraflı Kalıp: Tek taraflı kurularak dar alanlarda çalışma imkanı veren kalıplardır.

başka bir deyişle Temelden çatıya, bahçe duvarından dekorasyona, kapılardan hatta havuzuna kadar tüm hizmetleri alabileceğiniz, anahtar teslimi iş yaptırabileceğiniz güvenilir ve saygın bir firma olarak Pendik inşaat kalıp ustası hizmeti veriyoruz.0 532 609 24 07 numarasından gunun her saati  ulaşabilir bilgi ve fiyat alabılırsınız mutlaka fiyat teklifi alın, farkımızı göreceksiniz.

Pendik inşaat kalıp ustası

İnşaat Kalıpçısı (Ahşap) Nedir? Ne İş Yapar? İnşaat Kalıpçısı (Ahşap) Görev tanımı nedir? İnşaat Kalıpçısı (Ahşap) Meslek kodu nedir?

İnşaat Kalıpçısı (Ahşap) Meslek Tanımı : İnşaat Kalıpçısı (Ahşap), ahşap malzeme kullanarak kalıp hazırlama, beton dökme, kalıp sökme ve ahşap çatı yapma işlemlerini, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

İnşaat Kalıpçısı (Ahşap) Ne İş Yapar?: işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gerekliliklerine uygun olarak:

a) İnşaat oturum alanını kodlandırmak (aplikasyon),
b) Taşıyıcı direkleri hazırlamak,
c) Kolon ve kiriş kanatları yapmak,
d) Temel kalıbı yapmak,
e) Kalıp iskelesi yapmak,
f) Döşeme kalıbı yapmak,
g) Merdiven kalıbı yapmak,
h) İş iskelesi yapmak,
i) Beton dökmek,
j) Dökülen beton yüzeyini düzlemek (mastar çekmek),
k) Kalıp sökümü yapmak,
l) Kalıpları onarmak,
m) Çatı karkası hazırlamak,
n) Kiremit altı yalıtımı yapmak,
o) Kiremit döşemek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

İnşaat Kalıpçısı (Ahşap) Meslek Kodu : 7114.07

Meslek Ana Grubu :
Sanatkarlar Ve İlgili İşlerde Çalışanlar

Meslek Alt Ana Grubu :
İnşaat Ve İlgili İşlerde Çalışan Sanatkarlar (Elektrikçiler Hariç)

Meslek Grubu :
Kaba İnşaat Ve İlgili İşlerde Çalışan Sanatkarlar

Meslek Birim Grubu :
Beton Dökme, Beton Perdahlama Ve İlgili İşlerde Çalışanlar

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi :
İlköğretim

Güncel Meslek :
EVET

Pendik inşaat kalıp ustası

İnşaat kalıp bizim işimiz.

Sektörün öncü firmaları arasında yer alan Pendik inşaat kalıp ustası olarak profesyonel ekibimizle kaliteli malzemeler kullanarak mekanınıza uygun çatı yapı, çatı tadilatı, çatı aktarma işlerinizde daima güvenebileceğiniz bir Pendik  inşaat kalıp ustası olarak hizmet vermekteyiz.

Çatı işleri riskli bir iş olduğu için Pendik inşaat kalıp ustası gibi alanında tecrübeli firmalarla çalışmanız sizlerin menfaati içindir.

Çatınız aktığında, izolasyon veya tadilata ihtiyaç duyduğunuzda ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için Pendik inşaat kalıp ustası nı arayın. Uygun fiyatlarımız ve 1. sınıf malzeme kullanımı ile çatınızı kısa sürede yenileyelim.

Bir inşaat kalıpçısına mı ihtiyacınız var? O zaman doğru yerdesiniz. Pendik inşaat kalıp ustası profesyonel elemanlarıyla daima hizmetinizdeyiz. İnşaat kalıbı bizim işimiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: